Już nas opuszczasz?

A zapoznałeś się z naszymi podpowiedziami dotyczącymi skutecznego prowadzenia biznesu w sieci? Jeśli nie - kliknij koniecznie: PRO TIP! Zyskaj cenną wiedzę oraz dostęp do sprawdzonych narzędzi i rozwiązań.

WSKAZÓWKI OD Hi DESIGN
POZNAJ "PRO TIP"

Umów konsultację online!

Pierwsza konsultacja o 33% taniej! Nie możesz przegapić takiej oferty! Jeden na jeden z naszym specjalistą pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko mnóstwo stresów i frustracji - unikniesz kosztownych błędów "Janusza".

KONSULTACJE ON-LINE
rezerwuj TERMIN

Dobra strategia PR

Dobra strategia PR – podstawą wizerunku Twojej marki

Prowadzisz firmę – dzień po dniu ją rozwijasz i inwestujesz w nowe rozwiązania. Skorzystałeś z pomocy fachowców i dzięki temu masz profesjonalne logo i oprawę graficzną, nowoczesną stronę www i opracowaną strategię marketingową. Wszystko gotowe, aby Twój naprawdę dobry produkt porwał serca klientów.

Ale nie porywa, ponieważ mimo starań jesteś dla nich wciąż niewidoczny. Działanie w Social Mediach i zainwestowanie w SEO nie zdało egzaminu – w Twojej sieci wciąż jest garstka z morza potencjalnych klientów. 

Widzisz, jak rozwija się Twoja konkurencja i masz wrażenie, że jest wszędzie tam, gdzie się obrócisz. A jednak wciąż jest uwielbiana i postrzegana jako marka bliska ludziom i problemom społecznym, troszcząca się o środowisko, bezdomne zwierzęta i pożary lasów  – w skrócie reagująca na wszelkie bolączki naszego świata.

agencja reklamowa, marketingowa, kreatywna wroclaw

Czego Ci brakuje?

Odpowiedź jest prosta – dobrej strategii PR-owej.

Jak to zmienić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Przeczytasz w nim:

 • Czym jest PR (public relations).
 • Jakie są zalety działań PR-owych.
 • Czym się różni PR od marketingu.
 • Jakie są narzędzia PR-owe.
agencja wizerunkowa agencja kreatywna Wrocław

Czym jest PR

PR to skrót od angielskiego wyrażenia public relations. I tak naprawdę pod tym krótkim terminem kryje się cała strategia komunikacji marki oparta na zbudowaniu i utrzymaniu relacji z odbiorcą. Z zaznaczeniem, że odbiorcą jest nie tylko docelowy klient firmy, ale każdy, kto ma z nią styczność. 


Szukasz wsparcia? Sprawdź to:


Celem działań PR-owych jest stworzenie określonego (dobrego) wyobrażenia o marce

poprzez:

 • prezentowanie określonych stanowisk i zachowań, mających na celu zjednanie sobie opinii społecznej
 • budowanie konkretengo wizerunku w mediach
 • istnienie w świadomości klientów w chwili ich bezpośredniego kontaktu z produktem lub usługą.

Sięgając do przykładów możemy przytoczyć dwie kampanie:

 • Program „Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny”, który ukazuje markę Dove, jako zaangażowaną w kwestie budowania pozytywnej samooceny u nastolatków – czyli tematem współcześnie bardzo ważnym.
 • Woda Żywiec Zdrój z programem „Po Stronie Natury”, który dotyczy ekologii i edukacji oraz zawiera działanie potwierdzające zaangażowanie marki w walkę o ochronę środowiska i działalność prospołeczną.
robimy pr agencja kreatywna Wrocław

Zalety działań PR-owych

Zaistnienie z pozytywnym przekazem w świadomości społecznej to tylko jedna z wielu korzyści dobrze przeprowadzonych kampanii PR-owych. 

Skuteczny PR w Twojej firmie to również:

 • Dobra baza do eliminacji „wpadek”, czy czarnego PR-u zafundowanego przez konkurencję. Choć trudno odbudować utracone dobre imię (opinia społeczna długo pamięta wszelkiego rodzaju wpadki), to pozytywny przekaz budowany latami z pewnością będzie pomocny.
 • Działania tworzące zaplecze do kampanii marketingowych.
 • Współtworzenie marki wraz z jej odbiorcami – możliwość poznania i odpowiedzi na ich potrzeby.
 • Możliwość zabierania głosu w sprawach istotnych społecznie (niekiedy w dość kontrowersyjny sposób, jak w przypadku marki Adrian produkującej rajstopy).
 • Zbudowanie u odbiorców poczucia bycia częścią marki i utożsamiania się z jej wartościami.
 • Współpraca z mediami jako łącznikiem z odbiorcą.

Budowanie dobrych relacji wewnątrz organizacji.

strategia pr uukierunkowana na cel agencja kreatywna Wrocław

Skuteczne narzędzie PR-owe

Zanim opowiemy o metodach, jakie wykorzystuje się do budowania wizerunku warto wspomnieć o tym, że dotyczą one nie tylko działań na zewnątrz marki, ale również wewnątrz organizacji. Obie płaszczyzny są niezwykle istotne w przeprowadzeniu skutecznych kampanii PR-owych.

Internal PR – to w zasadzie kompilacja działań z przestrzeni HR-u i marketingu, opierających się na odpowiednim przepływie informacji zarówno między kadrą kierowniczą i pracownikami, jak i między samymi pracownikami. W efekcie uzyskujemy relacje zbudowane na zaufaniu, które scalają pracowników, generują poczucie przynależności i utożsamiania się z marką. Sami pracownicy tworzą również dobry obraz firmy na zewnątrz.

Istotnymi narzędziami są:

 • intranet, pracownicza poczta email, newsletter
 • spotkania informacyjne dotyczące podsumowania działań, planów na przyszłość itd.
 • eventy dla pracowników – wieczory i wyjazdy integracyjne, rodzinne pikniki, upominki na dzień dziecka, czy święta itp.
 • działania mające na celu stworzenia miejsca przyjaznego pracownikom – odpowiednie warunki pracy i pozytywna atmosfera.

CTA: Potrzebujesz audytu zarządzania pracownikami? Napisz wiadomość.

pr od czego zacząć agencja kreatywna Wrocław

PR zewnątrzny – czyli budowanie strategii wizerunkowej marki w przestrzeni. 

 • Media relations – są to wszelkiego rodzaju kontakty z mediami jako pośrednikiem między marką a odbiorcą. Przekaz informacji poprzez wywiady, informacje i konferencje prasowe buduje wizerunek szczerej, niemającej nic do ukrycia i nieobawiającej się konfrontacji firmy.
 • Event marketing – to grupa działań połączona, jak sama nazwa wskazuje, z kampaniami marketingowymi. Mogą to być: eventy charytatywne, które działają czysto wizerunkowo, promocje danego produktu, spotkania edukacyjne – konferencje i targi, akcje pro publico bono.
 • Social Media – opracowana krok po kroku kampania w SM.
 • Employer branding – budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy na zewnątrz.
 • Zarządzanie kryzysowe – odpowiednie strategie umożliwiające nie tylko szybkie reagowanie w trudnych sytuacjach i wprowadzenie działań korygujących, ale również działania prewencyjne.
 • Stworzenie ambasadora marki (osoby medialne, influencerzy).
 • Budowanie relacji z inwestorami.

Wykorzystując wszelkie narzędzia i kanały do kreowania pozytywnego wizerunku marki nie możemy jednak zapomnieć o tym, że skuteczny i nowoczesny PR to nieszablonowy, szczery, autentyczny i budzący zaufanie komunikat skierowany do danej społeczności, tożsamy zarówno z jej wartościami jak i wartościami marki.

Potrzebujesz strategii PR? Wybierz Hi DESIGN!

agencja kreatywna Wrocław - reklama i marketing all in one
CONTENT MARKETING
STRONY INTERNETOWE
KONSULTACJE ONLINE

Doceniają nas między innymi:

Mieszko
Mieszko
18/04/2024
Polecam, pełen profesjonalizm i zaangażowanie na każdym etapie współpracy. Efekty szybko zauważalne. Ponadto wszystko się odbywa w miłej i przyjaznej atmosferze a przy okazji Sebastian zaraża optymizmem.
Agnieszka Babicka
Agnieszka Babicka
04/04/2024
Szybko, sprawnie, profesjonalnie. Polecam szczególnie zapracowanym:)
Marta Mucha
Marta Mucha
25/03/2024
Serdecznie polecam! Niesamowicie zaskakujące rozwiązania!!!!
Monika Kapelewska
Monika Kapelewska
29/02/2024
Pełen profesjonalizm, pomoc, wsparcie, zrozumienie i genialne pomysły dla rozwoju biznesu- można chcieć czegoś więcej? Polecam!!
Elžbieta Palkevič
Elžbieta Palkevič
07/12/2023
My recommendations! Sebastian is not just a professional; he's an open-minded expert who excels at his job.
Patrycja Grochowska
Patrycja Grochowska
05/12/2023
Polecam z całego serca! Bardzo profesjonalne porady, miła atmosfera
A
A
29/11/2023
Miałem przyjemność współpracować z Hi DESIGN przy tworzeniu sklepu internetowego artemwatch.pl i muszę powiedzieć, że doświadczenie to przekroczyło wszelkie oczekiwania. Jako dumny właściciel ArtemWatch powierzyłem zadanie przekształcenia istoty naszej marki w cyfrowe arcydzieło firmie Hi DESIGN - i zrobili to doskonale. Od początkowej konsultacji do finalnej implementacji Hi DESIGN wykazało poziom profesjonalizmu i kreatywności, który rzeczywiście ich wyróżnia. Ich zespół nie tylko zrozumiał naszą wizję, ale ją podniósł, uchwycając ponadczasową elegancję i precyzję, które definiują ArtemWatch.
Katarzyna Kołbuś
Katarzyna Kołbuś
27/10/2023
Gorąco polecam. Mój projekt zrealizowany na tip-top, a nawet lepiej, niż założyłam. Zaangażowanie i profesjonalizm na najwyższym poziomie.
Роман Горайський
Роман Горайський
16/10/2023
Sebastian jest otwartą i przyjemną osobą do rozmowy. Więc nasza współpraca od razu układała się dobrze. Tylko najlepsze emocje. Z przyjemnością polecam HiDesign.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim: