Sklep 0

Treści na stronę www

Treści na stronę internetową – tzw. kontent, czyli dlaczego copywriter jest niezbędny

Znasz swój biznes od podszewki, zjadłeś na nim zęby więc dlaczego ktoś kompletnie niezwiązany z Twoją marką ma stworzyć lepszy tekst o niej niż Ty?

I kim jest w ogóle copywriter?!

Odpowiadając na pierwsze pytanie:

Napisanie dobrego tekstu, który sprzeda Twój produkt nie jest proste, gdyż tu nie liczą się tylko umiejętności pisania z lekkością, pięknym i poprawnym językiem.

I na drugie:

Copywriter to ktoś, kto podejdzie do Twojego biznesu obiektywnie i zobaczy go oczami klienta. Przede wszystkim jednak stworzy tekst, który zilustruje jego pragnienia, napisze historie, w których klient odnajdzie siebie i swoje bolączki oraz gotowe, proste i szybkie rozwiązanie – Twój produkt.

agencja reklamowa wroclaw hi design agencja kreatywna Wrocław

Copywriter stworzy w głowie Twojego klienta jedną myśl: Tak, to jest to, czego szukałem!

Podsumowując, teksty copywriterskie to:

  • nieodzowny element budowania świadomości marki
  • łącznik między Twoją marką, a Twoim klientem
  • dopełnienie nowoczesnej i responsywnej strony oraz identyfikacji wizualnej (więcej o tym przeczytasz tutaj)
treści na stronę edited agencja kreatywna Wrocław

Warsztat dobrego copywritera, czyli co czyni jego teksty wyjątkowymi?

1. Wiedza

Copywriter to nie tylko osoba z tzw. lekkim piórem, to ktoś, kto zna prawidła marketingu, sprzedaży, komunikacji z klientem oraz poprawnego konstruowania tekstu nastawionego na określony cel – treści, która sprzedaje

2. Umiejętności

Ile razy zdarzyło Ci się wejść na stronę www i nie przeczytać tekstu? Zrobić szybki scan wyróżnionych haseł albo scrollować i scrollować niekończącą się treść w poszukiwaniu czegoś, co przykuje Twoją uwagę? 

Podstawą umiejętności copywritera jest stworzenie tekstu, który się czyta, który wzbudza zainteresowanie. Przejrzystego, prostego w odbiorze, ale też budzącego emocje i pragnienia. Budującego zaufanie do marki.

Bez lania wody, pustych frazesów czy tornada niezrozumiałych słów zmiatających klienta do konkurencji.

Dobrze skonstruowany tekst pokaże klientowi jak Twój produkt lub usługa sprawią, że jego życie stanie się lepsze, prostsze i szczęśliwsze. A przecież o to wszystkim chodzi.

3. Szczypta… magii?

Nie, zdecydowanie z magią copywriter ma niewiele wspólnego, ale o psychologię sprzedaży z pewnością się ociera. I nie chodzi tu o manipulację i naciągnie – na szczęście współczesny klient jest już na tyle świadomy, że się na to nie nabiera. 

Dobre teksty na stronę www to teksty zindywidualizowane. Odwiedzający znajdzie na niej naprawdę wartościowe dla siebie informacje, dostrzeże realne korzyści i upewni się w tym, że produkt lub usługa jest warta swojej ceny, a on jest gotów ją zapłacić.


Szukasz wsparcia? Sprawdź to:


Treści na stronę www to fundament budowania świadomości marki w biznesie

Szczególnie gdy większość działań odbywa się w przestrzeni wirtualnej, a konkurencja jest tak duża, że dobry produkt już nie wystarczy, aby zapisać się w pamięci klienta.

Co zatem należy zrobić, aby nie zniknąć w produktowo-usługowym oceanie?

Otóż stworzyć markę, która będzie zapamiętana.

A z pewnością pomoże Ci w tym:

  • nazwa firmy, produktu lub usługi, która nie tylko będzie wyróżniała Cię na tle konkurencji, ale zostanie w świadomości klienta na długie lata
  • hasło, które w prostym kilkuwyrazowym przekazie opowie, dlaczego wybór Twojej marki, to najlepszy wybór, spełniający najwyższe oczekiwania i pragnienia klienta
  • tekst na nowoczesną stronę, który będzie się czytał oraz  prosto i skutecznie zaprowadzą Twojego klienta, tam, gdzie tego pragniesz
  • firmowy blog, który pomoże wypozycjonować Twoją firmę w internecie, a przy tym będzie ciekawy i pełen rzetelnych informacji.
  • komunikacja w social media.

Wracając jeszcze na chwilę do pytania postawionego na początku – Kim jest w ogóle copywriter?! To jedna z Twoich wróżek chrzestnych Twojego biznesu :D!

Dobry produkt lub usługa to taki, po który klienci sięgają chętnie, taki, którego polecają i któremu ufają. W hi-design sprawimy, że będzie na nim Twoje logo!

Potrzebujesz treści na www? Wybierz Hi DESIGN!

strony internetowe wroclaw webmaster i agencja kreatywna agencja kreatywna Wrocław
CONTENT MARKETING
STRONY INTERNETOWE
KONSULTACJE ONLINE
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim: