Wielkie SEO – czy wielka ściema? O sensie pozycjonowania organicznego.

Wielkie SEO – czy wielka ściema? O sensie pozycjonowania organicznego.

Marzy Ci się miejsce w top wyszukiwarek na „Twoją frazę”? Jednak nie wiesz, co wybrać: rekamy ADS, czy pozycjonowanie? Zastanawiasz się, czy pozycjonowanie organiczne – czyli SEO – ma w ogóle jeszcze sens? A może lepsze będą reklamy ADS?

W Hi-Design mamy dla Ciebie odpowiedź i nie będzie to tylko lista plusów/minusów. Prześledź z nami historię naszego klienta Piotra z Artrosmed.pl i przekonaj się czarno na białym, w co warto zainwestować czas i pieniądze.

Przed Tobą kolejny artykuł z serii hi-designowe case study – tym razem, jak się zapewne domyślasz – weźmiemy pod lupę SEO i zobaczymy, czy warto w nie zainwestować, czy jednak jedynym ratunkiem dla Twojej www jest obsypywanie monetami Googla.

Poniżej przeczytasz:

 • Historię mrożącą krew w żyłach – „O stronie, która nie istniała w sieci”
 • Pozycjonowanie – czy to ma sens?
 • ADS czy SEO?

Moja www jest niewidoczna…

Takimi słowami rozpoczął rozmowę Piotr, właściciel Artrosmedu. Reszta wypowiedzi brzmiała tak: „Coś jest nie tak, wrzuciłem w nią już worek pieniędzy, a dalej nie ma efektów pozycjonowania. Podobno możecie coś zrobić, ale ja słyszałem to już tyle razy… Według mnie całe to SEO nie ma sensu. Jestem tutaj tylko dlatego, że przyjaciel was polecił”.

Wierz lub nie, ale Piotr miał serdecznie dosyć wszelkich agencji i magików od pozycjonowania. Obietnice złotych gór kończyły się na górach faktur do zapłacenia. Nie dziwiliśmy się, że był nieufny i rozżalony – któż by nie był?

Ale w Hi-Design uwielbiamy takie historie (no ok, uwielbiamy pochylać się nad takimi problemami, bo historia wcale nie jest fajna) i za wszelką cenę chcieliśmy zdobyć zaufanie Piotra oraz rozwiązać jego problem. Oczywiście postawiliśmy na konkretne działania.

Co zrobiliśmy?

krok 1 – audyt

Zależało nam na fachowej diagnozie strony, w końcu domena istniała już 9 (słownie: dziewięć) lat(!), a strona przeszła przez wiele rąk. Jakież było nasze zdziwienie, gdy nasz specjalista w dość obszernym raporcie wykazał m.in. podstawowe błędy, takie jak:

 • brak opisów alt przy zdjęciach
 • bardzo niechlujne meta tagi
 • fatalna wydajność – jakby stronę robił student medycyny, szukający sobie nowego hobby.
Wielkie SEO - czy wielka ściema? O sensie pozycjonowania organicznego.

No cóż…

Oblicze Piotra, który audyt śledził na bieżąco, zmieniało się wraz z dochodzącymi do niego emocjami. Nie będziemy oszukiwać, Piotr był wściekły – najbardziej  na siebie, ponieważ nie kontrolował zlecanych zadań, nie wymagał raportów, zaufał niewłaściwym ludziom.

I to jest bardzo cenna lekcja, którą wyniósł Piotr, a której Ty już nie musisz doświadczać na swojej skórze:

Zawsze domagaj się mierzalnych efektów pracy! 

Piotr wciąż pełen nieufności, ale też podniesiony na duchu rozmową na temat działań naprawczych, zdecydował się na współpracę z Hi-Design.

krok 2 – strategia

W maju 2023 r. zaczęliśmy pracę mającą na celu uwidocznienie artrosmed.pl w sieci. 

 1. Przeprowadziliśmy dokładny research branży z uwzględnieniem kluczowych konkurentów.
 2. Opracowaliśmy szczegółowy plan działania odnośnie poprawy błędów w architekturze strony www.
 3. Stworzyliśmy harmonogram prac – z podziałem na poszczególne etapy oraz zakładanymi mierzalnymi(!) efektami w kwestii pozycjonowania. 

Szukasz wsparcia? Sprawdź to:


krok 3 – efekty

Obecnie strona Piotra to mocno odświeżona www, świetnie zoptymalizowana i szybko działająca na każdym urządzeniu (co kochają zarówno klienci, jak i boty Google). To również strona, która wyświetla się już jako pierwsza po wpisaniu kluczowej dla Klienta frazy: „wypożyczalnia szyn CPM” oraz „terapia CPM” we Wrocławiu, i której pozycja systematycznie rośnie w pozostałych lokalizacjach. Tak, tak – to żmudny proces i nie ma drogi na skróty.

SEO czy ADS?

A teraz powróćmy jeszcze na chwilę do jednego z pytań postawionych na początku artykułu: SEO, czy ADSy? 

Naszym zdaniem (i zdaniem Piotra już także) dobre SEO to podstawa, ponieważ tworzy fundamenty pod dalszy rozwój biznesu.

 Jednak żeby było dobre, musisz mieć na pokładzie specjalistę, który:

 • zapewni widoczność www dzięki analizie słów kluczowych
 • zrobi optymalizację elementów tj.: tytuły, meta opisy, tagi, nagłówki, struktury URL, aby strona była przyjazne dla wyszukiwarek
 • współpracując z copywriterem zapewni treści zarówno wspomagające SEO, jak i będące wartościowymi dla czytelnika
 • zadba o stronę pod względem technicznym – zminimalizuje czas ładowania się strony, dopilnuje responsywności (MOBILE FIRST!)
 • wykorzysta metodę link building zwiększając autorytet i wiarygodność Twojej www
 • zadba o SEO w wymiarze lokalnym
 • regularnie będzie śledził wyniki i na podstawie analizy na bieżąco będzie dostosowywał lub korygował strategię.
agencja reklamowa, marketingowa, kreatywna wroclaw

… czyli pozycjonowanie ma jednak sens!

Inwestycja w SEO to praca nad przyszłością Twojego biznesu online.

Strona internetowa musi być zaproszeniem wywołującym ciekawość, przyjaznym i zachęcającym przywitaniem oraz wysokiej jakości obsługą klienta w jednym – musi też prowadzić do celu niczym alejki w IKEA! Ale nawet najlepsza strona nie osiągnie celu biznesowego, jeśli pozostanie niezauważona…., i właśnie dlatego powinieneś zadbać o SEO.

Zrobisz to poprzez:

 • zwiększenie ruchu organicznego przyciągniesz więcej klientów – TYCH klientów, którzy TU i TERAZ szukają właśnie takiej, jak Twoja – oferty
 • wysoką pozycję w rankingu zwiększysz wiarygodność – to jeden z często niedocenianych, a jakże istotnych niuansów
 • profesjonalną optymalizację Twoja strona będzie bardziej przyjazna dla użytkownika, co wpłynie pozytywnie na jego odczucia (UX), a w konsekwencji przełoży się na wyższy współczynnik konwersji
 • analizę zachowań klientów będziesz na bieżąco ze zmieniającymi się preferencjami i zachowaniami Twojej grupy docelowej.

Jak sam widzisz stałe kontrolowanie wyników działania Twojej www oraz analiza zaplecza (WordPress lub innego systemu używanego do zarządzania treścią witryny) to istota świetnie działającego biznesu online.

Jednak nie musisz robić tego sam – jeśli brakuje Ci wiedzy, czasu lub umiejętności – umów się, jak Piotr, na konsultację do naszego specjalisty Sebastiana!

seo czy ads agencja kreatywna Wrocław

Płatne reklamy ADS nie mają zatem sensu?

Nie, zdecydowanie NIE. Musimy w tym miejscu zwrócić uwagę na kluczową różnicę – ADS’y w przeciwieństwie do SEO – działają natychmiastowo, co jest ich największą zaletą. Płacisz – więc jesteś. To co jednak jest największą zaletą, jest jednocześnie największą wadą – przestajesz płacić, znikasz w czeluściach internetu…

Rekomendujemy działania hybrydowe – czyli podzielenie budżetu w taki sposób, aby być widocznym tu i teraz (ADS) oraz równoległe rozwijanie SEO, krok po kroku. Cierpliwość i konsekwncja zaowocują, pod warunkiem, że strategia SEO będzie odpowiednia, a jej wdrożenie drobiazgowe i systematyczne (w SEO nie ma pojęcia “spocznij”). Jeśli zdobędziesz miejsce w TOP 3 i spoczniesz na laurach – nie utrzymasz się długo – gwarantuję! Dlaczego? Ponieważ Twoja konkurencja też walczy o jak najlepszą pozycję w algorytmach wyszukiwarek…

Opinia Klienta, właściciela Artrosmed:
opnia o hi design agencja kreatywna Wrocław

Warto dodać, że ADS’y nie należą do tanich i niezwykle trudno jest uzyskać satysfakcjonujący ROAS (czyli zwrot z inwestycji). Im bardziej atrakcyjna/konkurencyjna fraza – tym droższa, samo życie… Tym samym jest też trudniejsza do wypozycjonowania – ale jeśli Ci się to powiedzie, tym większym stanie się Twój biznes. Po prostu. Doświadczeni specjaliści wykorzystują wiele technik i narzędzi – i nie, nie – nie chodzi tu tylko o frazy z długim ogonem (to już chyba wszyscy znają), jeśli jesteś ciekawym szczegółów umów się konsultację z naszym specjalistą. Warto.


Ty również możesz osiągać więcej!

agencja kreatywna Wrocław - reklama i marketing all in one
CONTENT MARKETING
STRONY INTERNETOWE
KONSULTACJE ONLINE

Doceniają nas między innymi:

Anna Sobolak
Anna Sobolak
20/06/2024
Serdecznie polecam! Profesjonalne podejście, kreatywność i skuteczne strategie – najlepsza firma z jaka pracowalam ❤️✌🏻
Mieszko
Mieszko
18/04/2024
Polecam, pełen profesjonalizm i zaangażowanie na każdym etapie współpracy. Efekty szybko zauważalne. Ponadto wszystko się odbywa w miłej i przyjaznej atmosferze a przy okazji Sebastian zaraża optymizmem.
Agnieszka Babicka
Agnieszka Babicka
04/04/2024
Szybko, sprawnie, profesjonalnie. Polecam szczególnie zapracowanym:)
Marta Mucha
Marta Mucha
25/03/2024
Serdecznie polecam! Niesamowicie zaskakujące rozwiązania!!!!
Monika Kapelewska
Monika Kapelewska
29/02/2024
Pełen profesjonalizm, pomoc, wsparcie, zrozumienie i genialne pomysły dla rozwoju biznesu- można chcieć czegoś więcej? Polecam!!
Patrycja Grochowska
Patrycja Grochowska
05/12/2023
Polecam z całego serca! Bardzo profesjonalne porady, miła atmosfera
A
A
29/11/2023
Miałem przyjemność współpracować z Hi DESIGN przy tworzeniu sklepu internetowego artemwatch.pl i muszę powiedzieć, że doświadczenie to przekroczyło wszelkie oczekiwania. Jako dumny właściciel ArtemWatch powierzyłem zadanie przekształcenia istoty naszej marki w cyfrowe arcydzieło firmie Hi DESIGN - i zrobili to doskonale. Od początkowej konsultacji do finalnej implementacji Hi DESIGN wykazało poziom profesjonalizmu i kreatywności, który rzeczywiście ich wyróżnia. Ich zespół nie tylko zrozumiał naszą wizję, ale ją podniósł, uchwycając ponadczasową elegancję i precyzję, które definiują ArtemWatch.
Katarzyna Kołbuś
Katarzyna Kołbuś
27/10/2023
Gorąco polecam. Mój projekt zrealizowany na tip-top, a nawet lepiej, niż założyłam. Zaangażowanie i profesjonalizm na najwyższym poziomie.
Роман Горайський
Роман Горайський
16/10/2023
Sebastian jest otwartą i przyjemną osobą do rozmowy. Więc nasza współpraca od razu układała się dobrze. Tylko najlepsze emocje. Z przyjemnością polecam HiDesign.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim: